Скільки води треба пити взимку?

Коли сезон простудних захворювань на низькому старті, підтримання правильного питного режиму – один із найважливіших елементів зміцнення здоров’я.

Складається враження, що восени та взимку не так хочеться пити воду, як влітку. Але, навіть якщо не відчуваєте спрагу, пам’ятайте, щоб позбавити організм від стресу в період адаптації до нових, більш холодних, погодних умов, мало просто утеплитися і змінити гардероб, необхідно також підтримувати водний баланс організму.

Питний режим в осінньо-зимовий період не повинен істотно відрізнятися від літнього, оскільки в холодну пору року тіло втрачає воду так само, як і в теплу.

Ранок – найресурсніший період на добу. Від того, як ми починаємо його, залежить наш стан протягом усього наступного дня.

Привчіть себе випивати склянку теплої води відразу, ледь прокинувшись. Краще, поставте пляшечку з водою поруч із ліжком ще з вечора, щоб не забути.

Вчені давно з’ясували, що вгамування спраги – це не просто задоволення елементарної фізіологічної потреби. Кожен ковток рідини впливає на:

– швидкість фізіологічних реакцій;

– чіткість мови, роботу органів слуху та зору;

– розумові здібності;

– зосередженість;

– абстрактне мислення та творчі здібності.

Оскільки вода виступає провідником корисних речовин до всіх клітин Вашого тіла, достатнє її споживання безпосередньо впливає на працездатність і активність.

Мозок, який на 80% складається з води, за її нестачі починає «забирати» рідину в інших органів. А що може статися з мозком, якщо людина почне відчувати сильну спрагу? Щоб відповісти на це питання, достатньо знати лише один факт: найбільш водозалежний орган – це головний мозок!

При зневодненні організму страждає кожна клітина мозку. Відбувається гальмування наступних процесів:

– продуктивність та вироблення енергії;

– обробка та сприйняття інформації;

– передача нервових імпульсів.

Достатнє споживання води (рекомендована норма – 30 мл рідини на один кілограм ваги) допомагає подолати хронічну втому, стрес, покращує роботу мозку та всього організму загалом.